O meteorologické stanici

Amatérská meteorologická stanice je určena k zaznamenávání stavu počasí v naší obci a jejím okolí. Na stránkách najdete záznamy o vývoji počasí za období od dubna 2009 včetně potřebných statistik a přehledů. Stanice je situována v nové zástavbě rodinných domků.

Umístění stanice - foto Umístění stanice - foto Umístění stanice - foto

Použitá stanice typu Garni 940 je umístěna na zahradě nad travnatým povrchem, ve volném prostoru, čidla jsou umístěna ve výšce 2,5 m nad zemí. Stanice byla uvedena do provozu 1.4.2021 a nahradila původní stanici Viking 02047, která byla v provozu od 20.11.2019. Data jsou nyní snímána každých 2,5 s a webové stránky jsou obnovovány v intervalu 5 minut. Webové stránky jsou zpracovávány a data z meteorologické stanice jsou shromažďována pomocí programu Cumulus MX, pro obsluhu webové kamery slouží program Partizán. Stanice je vybavena anemometrem, srážkoměrem, teploměrem, snímačem tlaku, vlhkosti, solárního a UV záření. Srážkoměr není vyhříván, proto data srážek jsou při teplotách pod bodem mrazu doplňována s odstupem 48 hodin, výška sněhové pokrývky je odečítána v zimním období vždy v 8 hodin ráno.

Meteorologická stanice

Meteorologická stanice Garni 940


Čidla:  Bezdrátová venkovní čidla - anemometer, teploměr, vlhkoměr, srážkoměr, a čidla solárního a UV záření, vnitřní čidla - teploměr a tlakoměr.

Umístění čidel:  Vnější část stanice je umístěna na tyči ve volném prostoru na zahradě nad travnatým povrchem. Čidla jsou umístěna ve výšce 2,5 m nad zemí s minimem vlivu stromů a budov.

Technické informace o stanici


Meteorologická stanice: Garni 940
Webová kamera: Informace upřesním
Počítač (procesor): AMD Athlon(tm) II X2 B24 Processor
Operační systém: Windows 7 x64 Service Pack 1 build 7601
Jazyk operačního systému: Čeština (Česká republika)
V provozu od: dne 21.11.2019

Programové vybavení


Program pro zpracování dat a webu: CumulusMX verze 3.10.5 (sestavení 3122)
Webové šablony: Météo du Québec
Grafika šablon: Metamorphozis
Překlad šablon: Ing. Miloš Jiřík
Provozovatel meteorologické stanice: Martin Kaplan  (kontakt: pocasirajec@seznam.cz.cz)

Poslední aktualizace: 19.05.2021 20:18